Bij BonsenReuling krijgt iedereen een warm welkom. Maar dat niet alleen! Dankzij jouw buddy op de werkvloer leer je als nieuwe medewerker snel de fijne kneepjes van het vak. Niels zit daarom al sinds zijn eerste dag op de kamer bij Lobke. “Bij haar kan ik terecht met al mijn vragen en zorgen. Bovendien staat ook teamleider Erik altijd klaar om. Niet alleen inhoudelijke, maar ook andere vragen te beantwoorden.”
Een werkplek om te groeien
“In 2020 ben ik afgestudeerd aan de hbo-opleiding Accountancy. Ik heb daar veel geleerd, maar ruime praktijkervaring had ik nog niet. Ik had alleen een stage gevolgd bij een ander bedrijf. Via een familielid raakte ik in gesprek met BonsenReuling. Dat bleek een perfecte match te zijn. Het contact was persoonlijk en informeel; iets wat niet altijd gebruikelijk en vanzelfsprekend is binnen de branche. We hebben het gehad over mijn ervaring en ambities, maar ook over hobby’s en wie ik ben als persoon. Dat gesprek liep zó goed dat ik direct verder wilde praten over een vaste baan. Zo ben ik in 2020 begonnen als assistent accountant.
“Langzaam maar zeker groei ik door. Stilstaan is er niet bij, maar dat vind ik juist fijn. Dankzij de ruimte en begeleiding die ik krijg vanuit BonsenReuling verloopt dat leerproces heel soepel.”
Coaching on the job
“Als Gevorderd Assistent Accountant richt ik me vooral op het afronden van jaarrekeningen, aangiften vennootschapsbelasting en inkomstenbelasting. Ik ben begonnen met relatief makkelijke casussen om de basiskennis en softwarepakketten goed onder de knie te krijgen. Met de tijd kom je steeds vaker een taak tegen die je nog niet eerder hebt gezien of nog niet zelf kunt uitvoeren. Dan kan ik gelukkig altijd ergens terecht met vragen.”
“Als beginner had ik dus nog wel eens begeleiding en advies nodig. Daarvoor klopte ik aan bij Lobke en Erik. Mijn werkplek was bij Lobke op de kamer. Zij was mijn buddy op de werkvloer en nam de rol van coach op zich. Ze staat altijd voor me klaar als ik ergens tegenaan loop. Coaching on the job is bij BonsenReuling bovendien proactief. Het gebeurde regelmatig dat Lobke even polshoogte neemt, om te zien waar ik stond en of alles nog goed ging.”
Thuiswerken
“Voor assistent accountants is er ook ruimte om thuis te werken, al maak ik daar niet zoveel gebruik van. Ik vind het fijn om op kantoor te zijn, waar er genoeg anderen zijn om even mee te sparren. Die discipline van naar kantoor gaan doet me ook goed. Toch staan ze er bij BonsenReuling zeker voor open: veel andere medewerkers hebben een vaste thuiswerkdag.”



