Mark Langenakker in zijn natuurlijke habitat? Dichtbij een Power BI-dashboard dat hij van voor tot achter kent. Maar wie is Mark nog meer dan die cijferspecialist? In januari 2025 trad hij toe tot de maatschap van BonsenReuling. Een mooi moment om terug te blikken: hoe heeft hij dat eerste jaar ervaren, wat heeft hem verrast en wat zegt dit over werken bij BonsenReuling?
Terug naar het begin
De keuze om toe te treden tot de maatschap kwam niet uit het niets. In 2021 besloot Mark dat het tijd was om zijn eigen visie op data en IT Audit verder vorm te geven. “Ik wilde organisaties écht verder helpen met data en IT-vraagstukken. Niet alleen controleren, maar ook vooruitkijken en verbeteren.”
Via via ontstond afgelopen jaren het contact met BonsenReuling. Wat begon als een samenwerking, voelde al snel als meer. “Het liep eigenlijk direct heel goed. Er was vertrouwen, ruimte voor ideeën en vooral: de wil om hier samen iets van te maken.”
Wat Mark vooral aansprak aan BonsenReuling, was de balans tussen vrijheid en samenwerking. “BonsenReuling is een kantoor dat wil. Er is ruimte om nieuwe ideeën te ontdekken en vorm te geven, maar je staat er nooit alleen voor.” De organisatie biedt volgens hem het beste van twee werelden: de slagkracht van een groter kantoor en de mentaliteit van een ondernemende club. “Goede ideeën worden hier serieus genomen, ongeacht je rol. Ook als vennoot word je uitgedaagd om verder te kijken dan je eigen vakgebied. Die brede blik en het luisterend oor maken het verschil.”
Hoe het eerste jaar als vennoot voelde?
“Aan de zijlijn draai je al een tijdje mee, bijvoorbeeld bij overlegmomenten van de vennoten, dus vanaf de officiële start voelde het niet helemaal nieuw. Maar aangezien ik als ‘zij-instromer’ BonsenReuling binnen ben gekomen is het vooral qua praktische zaken soms een beetje zoeken. Maar gelukkig heb ik medevennoten en uiteraard alle andere collega’s waar ik een beroep op kan doen.”
Wat hem vooral opviel, is hoe dynamisch BonsenReuling is. Nieuwe vestigingen, veel jonge collega’s en een duidelijke drive om te blijven groeien. “Ik heb bewust veel tijd gestoken in het leren kennen van de mensen en de organisatie. BonsenReuling barst van de ambitie en collega’s met ideeën om het morgen nog weer beter te doen. Ik hoop dat al die ideeën ons ook blijven bereiken.”
Waar ben je het meest trots op?
Een kleine aarzeling van Mark zijn kant bij deze vraag, want om iets te noemen waar je trots op bent is toch best ingewikkeld. 😉 Maar een persoonlijk hoogtepunt was voor hem toch wel de oprichting van AudIT-Sure samen met 3 andere organisaties. “Met AudIT-Sure springen we in op de toenemende vraag naar IT-audits en IT-advies. Organisaties echt verder helpen met IT Audit en data, dat is de ambitie.” Direct een mooi voorbeeld van een idee dat is deels is ontstaan vanuit de organisatie, namelijk de vraag naar ondersteuning bij IT advies.
Tegelijkertijd was het wennen aan de dynamiek van samen ondernemen. “Je onderneemt samen met twaalf vennoten. Dat vraagt afstemmen, luisteren en een goede balans tussen gas geven en gas terugnemen. Die balans is er en daardoor kom je samen verder.”
Balans
Die balans vindt hij ook privé. Met drie kinderen thuis is er een duidelijke scheiding tussen werk en vrije tijd. “Als ik thuiskom, is werk niet meer relevant. Weekenden zijn in principe vrij, op zondag kijk ik wel even in mijn mailbox om goed voorbereid aan de week te beginnen.”
Naast werk is er ruimte voor sport en ontspanning: voetbal, crossfit, kamperen en natuurlijk FC Twente. “Op vakantie lees ik graag een vakinhoudelijk boek, maar dat voelt niet als werk.”
Vooruitkijken
Als Mark vooruitkijkt naar het komende jaar, ziet hij vooral kansen om samen verder te bouwen. Om klanten nóg beter te ondersteunen, voortbouwend op de kennis die we al in huis hebben en die we blijven verdiepen. Maar ook om binnen BonsenReuling te blijven investeren in mensen en ontwikkeling. “We hebben hier alles in huis om samen te groeien: vakmanschap en nieuwsgierigheid.”



